Velobrauciens – APKĀRT AIZPUTEI

velo afiša_gatva-01

Aizputes novada Tūrisma un Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Aizputes novada sporta centru “Lejaskurzeme”, aicina 3. oktobrī plkst. 10:00 uz tūrisma sezonas noslēguma velobraucienu apkārt Aizputei. Pieteikšanās velobraucienam līdz 1. oktobrim pa tālr. 28617307 vai e – pastā: turisms@aizpute.lv!

Tūrisma sezonas noslēguma velobraucieni ir kļuvuši par tradīciju, kuru laikā dalībnieki iepazīst Aizputes apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu, dažādus tūrisma apskates objektus un Aizputes apkārtnes uzņēmumus.

Velobrauciena starts plkst. 10:00 no Aizputes novada sporta centra “Lejaskurzeme”, Ziedu ielā 7. Reģistrācija braucienam no plkst. 9:45. Aicinām dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī parūpēties par sev nepieciešamajām uzkodām un dzērieniem brauciena laikā. Dalība velobraucienā ir bez maksas.

Velobrauciena nolikums 2021

Lūgums ņemt vērā, ka mainoties epidemioloģiskajai situācijai, velobraucienam iespējamas izmaiņas! Aktuālākajai informācijai sekot līdzi https://www.facebook.com/Aizpute

 

Industriālā mantojuma dienas Aizputē

Industriālā mantojuma diena 17.09.2021.

Piektdien, 17. septembrī, Industriālā mantojuma dienu ietvaros, aicinām apmeklēt rūpnīcu AS “Kurzemes atslēga” un Industriālā mantojuma objektu – Aizputes ūdenstorni!

Industriālais mantojums ir mūsu kultūras mantojuma daļa, kas stāsta par industriālo tehnoloģiju attīstību, darba metodēm un darba apstākļu izmaiņām un palīdz plašāk izprast sabiedrības attīstību un vēsturi. Industriālā mantojuma tūrisms ir lieliska iespēja iepazīties ar senām industriālajām ēkām, tehniku un tās izmantošanai nepieciešamajām iemaņām. Šogad Industriālā mantojumu dienas norisinās Eiropas kultūras mantojumu dienas ietvaros no 17. – 19. septembrim. Šī gada tēma veltīta transportam, izceļot vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā un paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un pašu spēkratu kolekcijām.

Pasākuma ietvaros, aicinām apmeklēt uz iepazīt ražošanas procesu “Kurzemes atslēgas rūpnīcā”. Fabrikas ēka celta 19. gs. beigās kā tipisks ražošanas ēku paraugs un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji ēkā tika ražotas aptieku kastītes, kulītes un etiķetes, kas tika izplatītas pa visu carisko Krieviju. Otrā pasaules kara laikā rūpnīcā vācu armija laboja ieročus. Taču kopš 1960. gada ēkā darbojas Metāla furnitūras rūpnīca “Kurzeme”, šodien – AS “Kurzemes atslēga”, kas ražo atslēgas un dažādus būvkalumus.

Aizputes ūdenstornis celts 1960. gadā un darbojās līdz 2009. gadam tas pilsētas ūdens apgādes sistēmā. 2018. gadā, pateicoties INTERREG Igaunijas – Latvijas programmai un Aizputes novada pašvaldībai, ūdenstornis ir kļuvis par Industriālā mantojuma objektu – skatu torni.

Programma:
Ekskursija rūpnīcā AS “Kurzemes atslēga” plkst. 13:30 (dalības maksa 2 EUR). Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 28617307 vai e – pastā: turisms@aizpute.lv
Aizputes ūdenstornis pieejams apskatei no 15:00 – 17:00 (ieejas maksa 1 EUR)

 Laipni aicināti!

Mājas kafejnīcu dienas – Aizputē un Pāvilostā!

Dienvidkurzemes ziemeļi(1)

6. un 7. augustā Dienvidkurzemes ziemeļos – Aizputes un Pāvilostas pilsētās un apkārtnē – norisināsies lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkotā akcija “Māju kafejnīcu dienas”.

Akcijā piedalīties tika aicināts ikviens – gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet īpaši šajās dienās atver savas sētas vārtus, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. “Mājas kafejnīcu dienās” neizpaliks arī dažādas kultūras programmas: rokdarbi, spēles, nelieli koncerti, danči, priekšnesumi u.c.

Dienvidkurzemes ziemeļos esiet laipni aicināti apmeklēt un iepazīt 10 mājas kafejnīcas: kafetērija “AVOTS”, Aizpute (7. augustā), “Sakas ielas gastrobārs”, Aizpute (7. augusts), Aizputes novadpētniecības muzejs, sadarbībā ar Aizputes vīna darītavu un Aizputes labāko kūku cepējām kafejnīcā “Aizputes jaunā pilsmuiža” (7. augusts), kafejnīca “Lapka Hemp” Aizputes pilskrogā (6. un 7. augustā), IDEJU MĀJAS tējnīca, Aizpute (7. augusts), kafejnīca “Pie Dzintras”, Aizpute (6. augusts), kafejnīca “RANČOcrew”, Aizpute (7. augusts), kafejnīca “Meža dizaina dārzs”, Cīravas pagasts (6. un 7. augusts), kafejnīca “Ostas skati” Pāvilosta (6. un 7. augusts) un kafejnīca “JūrCafe”, Ziemupe (7. augusts).

Informācijai par mājas kafejnīcu darba laikiem un piedāvāto ēdienkarti, sekot līdzi: facebook.com/Aizpute
facebook.com/PavilostasTIC
www.visitaizpute.lv
www.visitpavilosta.lv
www.majaskafejnicas.lv

Festivāls STĪGA UNPLUGGED/IZŠTEPSELĒTS

stīga_unplugged
No 9. – 11. jūlijam atpūtas kompleksā Lauku Kūrorts, Kazdangas pagastā, norisināsies minifestivāls par un ap mūziku akustiskā versijā, lai pierādītu, ka šādā izpildījumā mūzika mēdz būt ne tikai mierīga, bet arī jaudīga. Ar savām akustiskajām programmām STĪGĀ dalību ņems gan pašmāju mūziķi kā Pienvedēja Piedzīvojumi, Čipsis un Dullais, RIGA Reggae, Matīss Pavītols, Edijs Šnipke u.c., gan arī Gruzijas mūziķis Shota Adamashvili.
Būs divas skatuves uz kurām uzstāsies jau atzītas grupas un izpildītāji, kā arī jebkurš, kurš gribēs citiem parādīt savas muzicēšanas prasmes. Visi ir aicināti ņemt līdzi savas ģitāras un pieskandināt katru STĪGAS mazāko stūri. Teritorijā būs mierīgās atpūtas zona, darbosies vairāki ēdināšanas punkti un bāri. Festivāla apmeklētāji varēs nakšņot kempinga namiņos, hostel tipa istabiņās vai telšu laukumos.
Sīkāka informācija par pasākumu atrodama STĪGAS Facebook lapā: https://www.facebook.com/stigaunplugged

Dzērves muižā zied rožu dārzs

20210701_134950_03

Kur ceļš no Cīravas uz Apriķiem met strauju līkumu, veca parkā malā, koku ieskauta, stāv majestātiska ēka – Dzērves muiža. Jau ilgus gadus ēkā darbojas Dzērves pamatskolas audzēkņi un pedagogi, un viņi par savām mājām pastāvīgi rūpējas un gādā. Ir izremontētas iekštelpas,  tiek kopts parks un ābeļdārzs, tiek stādīti koki un puķes. Diemžēl, veicot skolas fasādes atjaunošanas darbus, nebija iespējams saglabāt skaisto rožu dobi. Tādēļ radās doma stādījumus atjaunot. Kopš 2016. gada, pateicoties skolēnu, vecāku, skolotāju, skolas darbinieku un absolventu ziedojumiem, no selekcionāres  Dailas Trubiņas tika iegādāti 215 rožu dēsti un  lielā rožu dobe atjaunota. Tagad rozes ir saņēmušās un bagātīgi raisa ziedpumpurus, lai priecētu mūs savā krāšņajā ziedēšanā.

Rožu dobē iestādītas 5 šķirņu rozes: „Gebruder Grimm”, „Sangerhauser Jubilaumsrose”, „Spice of Life”, „Orangerie”, „Morning Sun”.

Kultūras pastaiga

195136564_1604081896452699_4679678757926368306_n

Visi ceļi ved uz Aizputi! Baudi vasaru, sestdienu, brīvdienas Aizputē! 
Vasarīgi mutuļos kultūra, māksla, arhitektūra, daba un lieliska atmosfēra visā pilsētā – KLĀTIENĒ! Sākums plkst. 12:00 Liepājas ielā 20.
Štābā laiski varēsi baudīt pa sulas kokteilim, piknikot, mieloties ar gardu zupu un šašliku, parunāt par kaņepēm, vasaras plāniem, vai diskutēt par vēlēšanām un kalt nākotnes ieceres.

Vairāk info: https://www.facebook.com/lapkahemp

Ieplāno Lieldienas Aizputes novadā!

A6-01

Ja vēlies kopā ar ģimeni izkustēties Lieldienu brīvdienās, jautri pavadīt laiku un iepazīt Aizputes novada vietas, tad lec mašīnā, ņem līdzi uzlādētu telefonu un dodies piedzīvojumā. Spēle pastāstīs Tev par Aizputes novadu, ļaus izspēlēt dažādus uzdevumus, uzzināt faktus un jautri pavadīt laiku.

Aizrautīgākos spēlētājus sagaidīs balvas no fantastiskajiem Aizputes novada uzņēmējiem!

Sīkāku informāciju ar norādēm varēsi atrast IDEJU MĀJAS profilos 2. aprīļa rītā. Tāpēc seko līdzi un skaties, ko Aizputes novads Tev ir sagatavojis! Spēle ir BEZMAKSAS un tā norisināsies Actionbound aplikācijā.

Organizē:  Aizputes kultūras nams, Aizputes novadpētniecības muzejs, Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs, Aizputes pagasta saieta nams, Cīravas kultūras nams, Kalvenes kultūras nams, Kazdangas pagasta kultūras un izglītības centrs un Aizputes novada jauniešu “IDEJU MĀJA”.

20200311_115126

Aizputē jauns tūrisma objekts – radošā darbnīca “LaLu”!

 

Ja plāno brīvo laiku pavadīt Aizputē, aicinām apmeklēt meistares Lailas Luzeres radošo darbnīcu. Darbnīcā tiek radītas tamborētas, adītas un šūtas rotaļlietas, kā arī cepures, cimdi, mauči ar izadītiem smalku pērļu rakstiem, zīda lakati, šalles un kaklasaites visiem vecumiem un gaumēm. Darbnīcā iespējams arī iegādāties meistares darinātās rotaslietas, filcējumus un suvenīrus. Meistarklasēs vari pats sev izgatavot kādu īpašu suvenīru, bet aktīvākiem pasākumiem piedāvājumā labiekārtots dārzs.

Vairāk info: http://visitaizpute.lv/place/radosa-darbnica-lalu-2/

Lalu_radosa_darbnica_logo-02

AIZPUTEI 772!

1.aizpute

Svētku programma: http://www.aizputesnovads.lv/docs/2020.-AIZPUTES%20SV%C4%92TKI.pdf

Aizputes novada dome lēmusi, ka ikgadējie pilsētas svētki 7. un 8. augustā notiks, tiesa, lakoniskāki un ievērojot ierobežojumus. Aizputes svētku akcents likts uz koncertiem, savukārt, netiek rīkotas ierastās balles, lai nepārkāptu pašreizējo publisku pasākumu rīkošanas likumu. Piektdienas vakars iesāksies ar ģitārista Aleksandra Krasavina izpildītu romantisku fona mūziku vakara noskaņai „Krēslas stundā” divos cēlienos – plkst. 21.00 un 23.30, savukārt, desmitos vakarā Sv. Jāņa Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā būs iespēja baudīt LNSO sitaminstrumentu grupas mūziķa, marimbas virtuoza Riharda Zaļupes solokoncertu „Vasaras atmosfēras”. Baznīcā apmeklētāju skaits būs ierobežots, tāpēc tās ārpusē koncerts tiks translēts uz ekrāna. No sešiem vakarā Tebras upes krastā noritēs 16. Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs ar tradicionālo čuguna liešanu, bet astoņos pilsētas bibliotēkā varēs satikt rakstnieci Daci Priedi.Naksnīgākus viesus priecēs “Vinila (kardio) ritmi Pilskrogā”, sākot no desmitiem vakarā.

Nākamajā dienā, 8.augustā, dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus un gardumus varēs iegādāties tradicionālajā Aizputes svētku gadatirgū tirgus laukumā Zvaigžņu ielā, savukārt,mākslinieciskās aktivitātes notiks Saules ielas ābeļdārzā. Plkst. 16.00 koncertu sniegts pianists Zigurds Turss. Pēc viņa ar akustisko koncertu „12 stāsti vasaras vakaram” uzstāsies Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs (no grupas “The sound poets”), bet vakaru noslēgs grupa „The Swamp Shakers” ar koncertprogrammu “Vasaras nakts rock n’ roll”.

Bērni svētku prieku varēs gūt, piedaloties fantāziju “Masku ballītē” – diskotēkā ar pasaku tēliem, kur paši bērni tiek aicināti ierasties ar dažādām maskām, kā arī izmēģinot roku “Smilšu spēļu” darbnīcās “Pieneņpūkas”.

Kultūras namā tiks atklāta izstāde “Liepājas Mākslas kolēģu biedrības gleznošanas plenērs Aizputes pilsētā”, bet novadpētniecības muzejā – fotogrāfa Mārtiņa Kalniņa fotoizstāde.

Abas svētku dienas pie Dzirnavu dīķa darbosies “Radošais bruģis”, kā arī būs pieejama laivu un katamarānu noma. Jāatzīmē, ka esošā valstiskā stāvokļa dēļ sabiedriskā ēdināšana pasākumu norises vietās netiks nodrošināta. Pilna pasākumu programma pieejama Aizputes novada mājaslapā, „Aizputes Avīzē” un sociālajos tīklos (facebook.com, instagram.com).
Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte: “Aizputes pilsētas svētki ir kļuvuši par neatņemamu Aizputes dzīves sastāvdaļu, ko ik gadu ar nepacietību gaida gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi, piešķirot tiem īpašu nozīmi savā apmeklējamo pasākumu plānā. Taču šis gads visā pasaulē epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ ir sarežģīts visdažādākajās nozarēs, īpaši kultūras, sporta un izklaides sfērās, kas pēc būtības paredz ļaužu pulcēšanos, socializēšanos un iesaistīšanos dažādās kopējās aktivitātēs un notikumu baudīšanā.” Viņa uzsver, ka šie Aizputes svētki tiks organizēti mazākā, lakoniskākā formātā ar ierobežotu apmeklējumu un norišu laiku, atbilstoši esošai likumdošanai un stāvoklim valstī. “Ievērojot visus piesardzības pasākumus, varēsim iepriecināt aizputniekus un pilsētas viesus ar citādiem – maziem svētkiem Aizputē. Aicinu pirms svētkiem sapost savus namu un dārzus, kā arī neaizmirst svētku dienās – 7. un 8. augustā, izlikt Valsts vai Aizputes pilsētas karogu,” Sanda Zālīte rosina.

Saistībā ar ierobežojumiem, kādi valstī noteikti publisku pasākumu apmeklētājiem, iedzīvotāji tiek lūgti būt saprotošiem, nedrūzmēties, ievērot 2 m distanci un būt atbildīgiem cits pret citu. Priecīgus svētkus!

INGUNAS VĀLODZES LILIJU IZSTĀDE 2020

No 8. jūlija līdz 25. jūlijam, atsaucoties uz pagājušā gada atsauksmēm un apmeklējumu, arī šogad liliju ziedēšanas laikā Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16, norisināsies aizputnieces Ingunas Vālodzes audzēto liliju izstāde!
Inguna Vālodze liliju ziedus un sīpolus audzē kopš 2003. gada un iesākumā vien bijušas nedaudz vairāk par desmit dažādām liliju šķirnēm. Šobrīd audzētava piedāvā iegādāties vairāk kā 70 liliju šķirņu ziedus un sīpolus, kurām šajā gādā ir nākušas klāt jaunas šķirnes.

Izstādes laikā būs iespēja apskatīt dažāda veida liliju ziedus, kas šogad uzziedējuši dārzā pirmo reizi, kā arī iespēju satikt ziedu audzētāju un uzdot interesējošos jautājumus par liliju audzēšanu, kopšanu, uzglabāšanu un iegādāšanos – 14. jūlijā plkst. 11:00 – 12:00 un 24., 25. jūlijā plkst. 14:00 – 15:00.

Grupas ekskursiju uz Ingunas Vālodzes liliju dārzu var pieteikt Tūrisma informācijas centrā vai pa tālr. 28617307. Ekskursija notiks 17. jūlijā. Tikšanās vieta Atmodas iela 16, Aizpute plkst. 17:00. Transports jānodrošina pašiem.

Organizē:
Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs sadarbībā ar ziedu audzētāju Ingunu Vālodzi – www.amaranti.lvlilijas-1

VĒSTURISKO PARKU UN DĀRZU DIENAS KAZDANGĀ!

darzi

 

VĒSTURISKO PARKU UN DĀRZU DIENU 2020 NORISE KAZDANGĀ

2020.GADA 5.JŪLIJĀ

Kazdangas muižas parka un ēku vēstures stāsts no Kazdangas pils līdz Dzirnezera ūdenskritumam”

Kazdangas pils un baroni Manteifeļi-Scēges veido bagātu un interesantu vēstures stāstu grāmatu, kuru pāršķirstot, izzinām arvien ko jaunu un nezināmu par Kazdangu un muižas parku. Ielūkosimies pils vēstures stāstā, caurvijot notikumu līkločus pār Akmens tiltu cauri Pils gatvei un Liepu gatvei līdz nonāksim pie Dzirnezera ūdenskrituma.

Pastaiga gida pavadībā: plkst. 12.001 tūre; plkst. 15.002 tūre.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 28616717 līdz 04.07.2020. plkst.17.00.

Pastaigas laikā iepazīsim Kazdangas muižas parka un ēku vēstures stāstu ceļa posmā no Kazdangas pils līdz Dzirnezera ūdenskritumam.

Vakara koncertsplkst. 18.00 no Kazdangas pils balkona.

Duets “Tomēr jāpadomā” (Sanita un Renārs) dziedās visiem zināmās un tautā iemīļotās dziesmas.

Kazdangas muzeja apskateno plkst. 10.00 – 17.00, pilī apskatāma arī Viļņa Bulava karikatūru izstāde. Ieejas biļete muzejā – 1,00 EUR/persona.

Kontaktpersona: Ilze Holštroma, Kazdangas muzeja vadītāja, tālr. 28616717, e-pasts: muzejs@kazdanga.lv

AIZPUTES KOKA ARHITEKTŪRAS MANTOJUMS

Aizpute _plakats20

Šogad no 28. – 30. maijam Aizputē atkal pulcēsies RISEBA un RTU arhitektūras studenti lai šarmantās mazpilsētas inspirēti dotu savu redzējumu un idejas Aizputes attīstībai un mantojuma saglabāšanai. LLU un Klaipēdas studenti plenēram šogad sekos attālināti.

Ja iepriekšējos plenēros tika pievērsta uzmanība Aizputes pilij un pilsētas centra pilsēttelpai, tad šis jau būs otrais plenērs, kas veltīts unikālajam Aizputes koka arhitektūras mantojumam. Šī gada plenēra akcents un virsuzdevums būs modernu tehnoloģiju izmantošna pilsētvides un objektu fiksēšanā un projektēšanā. Studenti kopā ar Latvijas labākajiem speciālistiem piedalīsies Aizputes centra pilsēttelpas fotofiksācijā ar drona palīdzību, atsevišķu koka arhitektūras objektu skenēšanā, detaļu uzmērīšanā un fotografēšanā kā arī arhīvu un muzeju materiālu izpētē. Tas viss nolūkā iegūt kompleksu redzējumu par Aizputes centra pilsēttelpas struktūru un atsevišķām būvēm. Eksperti kopā ar studentiem izveidos Aizputes pilsētas centra fragmenta 3D modeli. Dati tiks sagatavoti atbilstoši Nacionālajai Kultūras mantojuma pārvaldes standartiem un nodot NKMP, Aizputes pilsētai, projektētājiem un ēku īpašniekiem bezatlīdzības lietošanai.

Plenērā kopā ar studentiem strādās RTU Asociētais profesors Māris Kaļinka, RISEBA pasniedzēji Jānis Dripe un Jānis Kreicburgs, RTU pasniedzējs Egons Bērziņš, RISEBA un RTU pasniedzējs Lauris Goldbergs, dronu pilotēšanas eksperts Egīls Markus un citi speciālisti.

Šogad plenēra dalībniekus uzņems un plenēra organizēšanā aktīvi iesaistās Aizputes rezidenču centrs SERDE.

Plenēra organizatori ir RISEBA Arhitektūras skola, Aizputes novada dome un Rezidenču centrs SERDE sadarbībā ar RTU.

INFORMĀCIJA

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu un Aizputes novada dome rīkojumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, reaģējot uz Covid-19 vīrusa izplatīšanos, no 17. marta līdz 14. aprīlim Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs apmeklētājiem būs slēgts.

Darba laikā esam sasniedzami pa e-pastu: turisms@aizpute.lv vai zvanot pa tālr. 28617307.

Būsim atbildīgi viens pret otru! Saudzēsim sevi un apkārtējos!

ORIENTĒŠANĀS SEZONAS ATKLĀŠANA

No 28. marta atsāksies āra orientēšanās pasākumi Liepājā un tās apkārtnē, aicinot ikvienu interesentu piedalīties gan orientēšanās apmācībās, gan sacensībās dažādās Lejaskurzemes vietās.
Orientieristi sezonu sāks 28. martā ar sacensībām “Lejaskurzemes čempionāts”, kas notiks Nīcas novada Pāļu kalna apkārtnē. Pieteikties sacensībām var līdz 25. martam elektroniski Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapā https://lof.lv/pieteikumi.

Šogad orientēšanās seriāls “DR-krasts” kopumā veidos 20 posmus dažādās Lejaskurzemes vietās – Grobiņā, Pāvilostā, Nīcā, Aizputē, Durbē, Lieģos, Kazdangā, Ziemupē, Cīravā, Vērgalē, Kalvenē un Liepājā. Orientēšanās seriāls sāksies 7. aprīlī un turpināsies līdz pat 29. septembrim.
Aktuālajam orientēšanās pasākumu kalendāram var sekot līdzi DR-krasts sociālā tīkla profilā facebook.com/drkrasts vai mājaslapā www.dr-krasts.garm.lv.
Savukārt rudenī orientēšanās pasākumus Liepājā noslēgs Latvijas orientēšanās nakts 25. septembrī un Liepājas orientēšanās čempionāts 10. oktobrī.
Orientēšanās pasākumi notiek ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Papildu informācija
Jānis Bethers
Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs “DR-krasts”
vadītājs
Tālrunis: 29 199 411
E-pasts: janisbethers@inbox.lv

orientesanas kalendars 2020 precizets

Tikšanās ar arheologu Juri Urtānu

Pilskalni kā tūrisma resurss. Aizputes apkārtnes pilskalnu apsekošana dabā.

Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs 2019. gada 29. novembrī aicina uz tikšanos ar arheologu, Latvijas Kultūras akadēmijas profesoru Juri Urtānu.

• 13.00 – 15.00 Pilskalni kā tūrisma resurss. Aizputes apkārtnes pilskalnu apsekošana dabā.
Tikšanās vieta: Aizputes novada Tūrisma Informācijas un Mūžizglītības centrs, Atmodas iela 16. Ar savu personīgo transportu!
Pieteikšanās obligāta! līdz 26. novembrim šeit: https://forms.gle/27ngyD87rMWKSzMh6

• 16.00 – 17.30 lekcija – diskusija “Arheoloģija un mantracība. Mūsdienu izaicinājumi. Arheologa viedoklis”. Lekcijā uzzināsim par arheoloģijas pieminekļu pieejamību, aizsardzību un mantracību. Diskusijā noskaidrosim, ko darīt ar atrastu senlietu un kādas sadarbības iespējas pastāv starp arheologiem un mantas meklētājiem? Norises vieta: Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs, Atmodas iela 16.

Vairāk informācijas pa tālr.28617307 vai e-pastu: turisms@aizpute.lv.

LEĢENU NAKTS 2019

Renegad Sunset Pacque Vanilla Tropico Beats Turn Left on Sunday Electric Beats by Cody Tricky Trick Snap Pat and Paisley Faded Realm Brash Lads x MickeyKā jau ierasts, oktobra pēdējā sestdienā norisināsies biedrības “Latvijas Piļu un muižu asociācija” organizētā Leģendu nakts, kad apmeklētājiem atdzīvosies nostāsti un vēsturiski fakti, kad piļu un muižu kultūras mantojumu varēs iepazīt daudzveidīgos un neierastos rakursos.
Aizputes novadā Leģendu nakts pasākums un aktivitātes notiks Apriķu muižā un Kazdangas pils kompleksā!
Apriķu muiža:
Muiža pirms mums un ar mums”.Lieliska iespēja iepazīt Apriķu muižu īpašā gaismas un skaņas noskaņās, kad vēstures stāsti savijas ar mūsdienu dzīvi un aktivitātēm.20.00 “Pēdosim vēsturē!” Sajūtu pastaiga muižas kompleksā. Pagraba velvju noslēpumi kopā ar Liepājas Raiņa 6.vsk. 7.klases skolēnu piedāvātā Biznesa plāna vēstures šova elementiem.
21.30 Muzikāls iepriecinājums “Cauri laikiem”.
22.30 Kaimiņu muižas pārsteigums; Meistardarbnīca – Vēja zvani vēju stundā! Ļausimies vēja vilinošajiem darbiem un tā visdažādāko skaņu radīšanai.

Kazdangas pils komplekss:
Taču šonakt Kazdang`s parkā – tūrisma sezonas noslēguma pasākums.
Neaizmirstams piedzīvojums Kazdangas parkā. Šausmas, Kapeņu stāstiņi, konkursi un piedzīvojumi.

20.00-21.30 aktivitātes bērniem, jauniešiem, ģimenēm un sevišķi bailīgiem, pastaiga pa baiļu trasi bez šausmu efektiem,
21.00 nakts skrējiens pa baiļu trasi “No Dangas līdz Dangai caur Baronu” bez šausmu efektiem.
22.00-24.00 aktivitātes pieaugušajiem, pastaiga pa baiļu trasi ar šausmu efektiem,
23.00 nakts skrējiens pa baiļu trasi “No Dangas līdz Dangai caur Baronu” ar šausmu efektiem.

Tiks kurināts maģiskais ugunskurs un vārīta raganu tēja. Visiem, kas ieradīsies maskās – pārsteigums.
Pasākumam atbilstošu muzikālo pavadījumu nodrošinās DJ no 20.00 līdz 24.00. Būs pieejama piknika vieta ar ugunskuru, galdu un soliem. Līdzi ņemt lukturīšus.

Reģistrācija un informācija no plkst. 19.30 Kazdangas tūrisma informācijas punktā, Kazdangas pilī, Jaunatnes gatve 1.

Lekcija: Vēsturisko ēku saglabāšanas vadlīnijas

Business in social media(1)

26. jūlijā plkst. 18:00 Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā notiks lekcija par vēsturisko ēku saglabāšanas vadlīnijām. Lekciju vadīs būvarheologs un Tāšu muižas īpašnieks Juris Zviedrāns.

Aicināti visi, kas ikdienā dzīvo un saimnieko Aizputes vēsturiskajā centrā un senos namos. Vietu skaits ierobežots! Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28617307 vai e-pastu: turisms@aizpute.lv

Aicinām vietējos iedzīvotājus iepazīt, novērtēt un saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu – Aizputes vecpilsētu, nākamajām paaudzēm!

“A/S Kurzemes atslēga – 1″ ražošanas ēkas ekskursija

Kurzemes atslēgas rūpnīcas ražotnes un kompleksa apskate

Izmanto iespēju aplūkot “A/S Kurzemes atslēga – 1″ ražošanas ēku gida pavadībā 26. aprīlī plkst. 13:00.

❗️ Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās ❗️

Pieteikšanās pa ☎️ tel.28617307 vai elektroniski aizpildot anketu https://forms.gle/3VCZ5TcfNPbU6SRg6 .

⚙️ Ekskursijas dalības maksa 3 eiro gida pavadībā. ⚙️

Sarkanā trīsstāvu ķieģeļu ēka ir tipisks 19. gs. beigu ražošanas ēkas paraugs ar bagātīgu galvenās fasādes arhitektonisko noformējumu un kā padomju laikā , tā arī mūsdienās ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Fabrika tika dibināta 1890. gadā, lai izgatavotu aptieku kastītes, kulītes un etiķetes. Fabrikas ražojumus līdz Pirmajam pasaules karam izplatīja pa visu carisko Krieviju. Otrā pasaules kara gados rūpnīcā vācu armija laboja ieročus. Kopš 1960. gada šajās telpās darbojas A/S “Kurzemes atslēga – 1″, kas ražo būvkalumus, durvju slēdzenes un utml. Ievērības cienīgs ir “Kurzemes atslēgas” kluba telpu interjers, kurā saglabājies autentisks padomju laika stils.

*Pasākuma laikā iespējama Jūsu personas datu apstrāde reģistrēšanās nodrošināšanai, kā arī fotografēšana un filmēšana pasākuma publicitātes vajadzībām.

Izzinoša ekskursija kopā ar pētieku Juri Zviedrānu

Izzinoša-ekskursija

 

Sestdien, 23. martā plkst 10.00 Aizputes novada Tūrisma un Mūžizglītības centrs organizē kultūrvēsturisko mantojumu izzinošu ekskursiju kopā ar pētnieku Juri Zviedrānu.

Uzzināsim par jaunākajiem atklājumiem saistībā ar Kurzemes Doma baznīcu Aizputē un Aizputes vecpilsētu, dosimies apmeklēt Tāšu Padures un Lažas Padures muižas.

Esat aicināti pieteikties līdz 21. martam šeit: https://goo.gl/forms/vBAxHuIwO4cnLbyB3 vai zvanot 28617307 (var pieteikties arī atsevišķu objektu apskatei). Vietu skaits ierobežots.

Atvērto durvju dienas Aizputes ūdenstornī

Aizputes ūdens tornis-1912.-14.oktobrim Weekend Tours pasākuma ietvaros apmeklētājiem pirmo reizi būs pieejams pilns ūdenstorņa aprīkojums: pirmā stāva interjera iekārtojums, eksponēti ūdensapgādes tīklu krāni, informācija par citiem industriālajiem objektiem Aizputē, darbināms 3D ūdenstorņa modelis, darbināms dziļurbuma modelis.

Sestdien pirmo reizi notiks alpīnisma pasākums- nokāpšana no 18m augstuma Nokāpšanai ir jāpiesakās iepriekš pa telefonu 28617307; Lai nokāptu: Jāģērbj piemēroti apavi un pieguļošs apģērbs. Garie mati nevar būt vaļēji. Uz pirkstiem gredzeni- nē. Apģērba kabatas tukšas.

3 dienu darba laiki, aktivitātes un rudenīgie dabas skati 27m augstumā.

Piektdien, 12.oktobrī : Tornis atvērts no plkst. 15:00 – 18:00. Ieeja bezmaksas

Sestdien, 13.oktobrī : Tornis atvērts no plkst. 12:00 – 17:00. Ieeja bezmaksas.

  • 12:00 – 16:30 – Nokāpšana pa ūdenstorņa sienu no 18 m augstuma sadarbībā ar SIA “Gandrs”. Pieteikties iepriekš pa telefonu 28617307.

  • 12:00- 17:00 Putnu vērošana ūdenstornī sadarbībā ar biedrību “Kurzemes putni”. Putnu vērošanu vadīs ornitologs Ritvars Rekmanis.

  • 12:00 – 17:00 Ūdenstorņa apskate.

Svētdien, 14.oktobrī: Tornis atvērts no plkst. 12:00 – 16:00. Ieeja bezmaksas.

Pasākumus organizē Aizputes Tūrisma informācijas centrs. Tālrunis: 28617307

Projektā Industriālais mantojums –tūrismam Aizputes ūdenstornis ir viens no 26 objektiem, bet šajās dienās kopā ar vēl 12 Kurzemes vietām (bākas, dzirnavas, fabrikas, ūdenstorņi, dzelzceļa stacijas) esam atvērti apmeklētājiem. Vairāk https://industrialheritage.travel/events.

Projekts ESTLAT7 “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” tiek realizēts INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. – 2020. gadam. Projekta mērķis ir atdzīvināt industriālo mantojumu tūrisma attīstībai, veicinot izpratni par industriālā mantojuma vērtībām un nozīmi tūrisma piedāvājuma dažādošanai projekta reģionos, izveidojot sadarbības tīklu starp iesaistītajām pusēm tūrisma un industriālā mantojuma sfērā, kā arī veidot sadarbību ar Eiropas Industriālā mantojuma tīkliem, attīstot industriālā mantojuma objektus par pievilcīgām tūrisma vietām, kas atbilst ceļotāju vajadzībām, kā arī reklamējot industriālā mantojuma tūrisma vietas ārvalstu un vietējiem ceļotājiem.

Atvērts Aizputes ūdenstornis!

Jaunais tornis spilgti (2)

Durvis oficiāli ir atvēris  Aizputes ūdenstornis, kurš tūrisma vajadzībām ir pārbūvēts par skatu torni, kuram jumta augstākais punkts ir 27m no zemes. Skatu tornis atvērts no otrdienas līdz piektdienai – 10:00 – 18:00, sestdienās no 10:00 – 15:00. Svētdienās un pirmdienās tornis apskatei slēgts!

Apmeklējumu pieteikt iepriekš!

Ieejas biļetes cena – 1 EUR.

Adrese: Atmodas iela 32 C
Tālrunis: (+371) 23663289

Uz tikšanos!

Izstāde “Ūdens malā”

29598319_10204578855869006_572956956239903658_nNo 3. aprīļa līdz maija beigām Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16, būs apskatāma zviedru mākslinieces Hannas Sjobergas (Hanna Sjöberg) organizēta foto izstāde “Ūdens malā”.

Izstādē atspoguļots Baltijas jūras reģions laikā pēc Otrā Pasaules kara, kad kara seku dēļ visi izjuta “dzelzs priekšskara” klātbūtni. Kamēr dzelzs priekškara politiskais aspekts bija atšķirīgs Rietumu un Austrumu Baltijas jūras reģiona iedzīvotājiem, jūra abās pusēs tika uzskatīta par iztikas avotu un vasaras brīvdienu vietu. 

Jūras tematika Latvijas fotogrāfu kopizstādē Aizputes muzejā

marina

No 5. marta līdz 5. aprīlim  Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē, Skolas ielā 1, apskatāma foto izstāde “Foto Marina’ 2017″.

Izstāde tapusi starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marina’2017” ietvaros pagājušajā vasarā, Jūrmalas fotostudija “Aspazija” rīkoja plašu fotoizstāžu sēriju ar apvienojošu nosaukumu “Foto Marina’2017”, kurā piedalījās 69 autori no 12 Latvijas fotoklubiem.

Uz Aizputi atvesta tikai neliela daļa, apmēram 1/3 no visām kolekcijas fotogrāfijām. Tomēr, izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar visu 12 Latvijas fotoklubu un fotostudiju veikumu, jo tos pārstāvēs vismaz viens vai vairāki fotogrāfi ar saviem darbiem.

Vairāk informācijas:
www.aizputesmuzejs.lv

Pasakas jeb Latviešu dievību tēlu portretējumi keramikā

27999754_1590094417712352_1433117306_o

No 13. februāra līdz marta beigām Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā, Atmodas ielā 16, būs apskatāma amerikāņu mākslinieka Kristofera Artura Garsijas izstāde ar latviešu dievību atveidojumiem keramikā, kas tapuši rezidenču centrā SERDE.

Mākslinieks vairāk kā 10 gadus strādājis un radījis darbus, kuru tēlus iedvesmojuši stāsti no Baltijas jūras reģiona. Pētot latviešu folkloru internetā, mākslinieku ieinteresējuši stāsti par Vilkati. Vēlāk sācis pētīt dažādas dievības, varoņus un mītiskas radības, no kuriem īpaša uzmanība pievērsta dēmoniskajam Lietuvēnam un Pūķim, kultūrvaroņiem – Kurbadam un Lāčplēsim, dievībām – Mēnesim, Pērkonam un Veļu mātei.

Izstādes darbi šī gada septembrī tiks izstādīti Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālā Rīgā.